Özel Erişim Menüsü

Kanal Görüntüleme

Kanal görüntüleme robotu
Kanal görüntüleme robotu
Arızaların tespiti için kanal görüntüleme

Kanal Görüntüleme kanallarda ve borulardaki sorunların tespiti için teknolojinin bize sunduğu en önemli imkanlardan biridir. Çeşitli atıklar, zaman içinde borularda erimeye ve kütlesel birikintilerin oluşmasına neden oluyor. Ayrıca kırıklar, çatlaklar, çökmeler, kaymalar, ek noktalarında ayrılmalar ve bunlardan kaynaklanan tıkanıklıklar da meydana geliyor. Temizlik sonrasında kanal görüntüleme yapılarak alt yapıların mevcut durumunun kayıt altına alınması ve arızaların tespit edilmesi gerekiyor.

Kanal Görüntüleme için özel kameralar kullanıyoruz. Kanal Görüntüleme sistemi olarak adlandırdığımız sistemde boru içerisinde ilerleyebilen ve özel başlıkları sayesinde 360 derece hareket edebilen yüksek çözünürlüklü kameralar, aynı zamanda kontrol edilmesini sağlayan bir ünite aracılığıyla rahatlıkla yönlendirilebiliyor.

Operatör aracılığıyla yönlendirilmesini sağlayan kontrol ünitesi, kullanılan özel programlar sayesinde boru içerisindeki deformasyonları kayıt altına alarak raporluyor. Kanal görüntüleme sisteminde bulunan yüksek teknolojiye sahip bu ekipmanlar alt yapılarda oluşmuş veya oluşabilecek sorunları kısa sürede tespit edebiliyoruz.

Kanal Görüntüleme ile ilgili detaylı bilgilendirme ve süreçleri anlatan Kanal Görüntüleme Hizmetimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kanal Görüntüleme Hizmetimiz yazımızın ikinci bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Kanal Görüntüleme ile Deformasyonlar çok kısa sürelerde kolayca tespit edilebiliyor.

Sağlıklı kanal görüntüleme yapılması için kanal görüntüleme yapılacak alt yapı hatlarının kanal temizlikleri yapılmış veya görüntüleme esnasında yapılıyor olması gerekmektedir.
Özel kanal görüntüleme kameraları bir müdahale noktasından (menhole) diğer müdahale noktasına kadar kablo yardımı ile ilerleyerek kanalın görüntüsünü kayıt altına almaktadır. Kameralar kanal içerisinde 360 derece dönebilen başlıkları sayesinde tüm detayları kayıt edebilme özelliğine sahiptir. Kameraların bağlı olduğu ve araç içerisinde bulunan sistem üzerinde kayıt altına alınan video görüntüleri alt yapıların mevcut ve işletilebilir durumu için net ve kesin bilgiler sunmaktadır.

Ø70mm / Ø200 mm Kanal Görüntüleme Kameraları

Her boru çapına uygun özel kameralarımız mevcuttur. Küçük çaplar için ( Ø70mm / Ø200 mm) kullanılan kanal görüntüleme kameraları.

Ø150mm & Ø800 mm boru çaplarında kullanılan kanal görüntüleme kameraları

Ø800mm – Ø2500 mm boru çaplarında kullanılan kanal görüntüleme kameraları

Kanal görüntülemede yeni üstün teknoloji: panoramik kameralar

Kanal Görüntülemede kullandığımız yeni panoramik kameralarımız ile boru denetimlerini konvansiyonel sistemlere kıyasla oldukça yüksek bir hızda yapıyoruz. Öte yandan, müşterilerimize tüm boru denetiminin dikişsiz bir kaydını içeren 3D filmin yanı sıra işlenmiş bir illüstrasyon da veriyoruz.

Panoramik kameranın paha biçilemez avantajı:

Panoramik kanal görüntüleme kameramız sayesinde gerçek kanalizasyon muayenesinden bağımsız olarak, herhangi bir zamanda ofiste durumu değerlendirmek mümkündür. Sanki kanal görüntüleme işlemini kontrol yerinde yaşıyormuş gibi! İzleyici herhangi bir görüntüleme kısıtlaması olmaksızın kanalizasyon borusunda serbestçe hareket edebilir, herhangi bir konumda durabilir, 360 ° döndürülebilir, zum yapabilir, girişlere ve geriye doğru bakabilir. Tüm bunlar kaydedilen görüntüleme malzemesini hiçbir şekilde etkilemeden geçirebilir. Yerinden oyulmuş bağlantılar, çıkıntılı boru bağlantıları vb. gibi nesneler her yönden ayrıntılı olarak izlenebilir.
Kanalizasyon borularını tarayıcı teknolojisini kullanarak inceleme imkânının yanı sıra, PANORAMA dijital kameralar  operatöre önemli bölümler geçerken muayene çalışması sırasında görüntü ekranı için video modunu ayarlamasına izin verir. Böylece geleneksel kanal görüntüleme kameralarında olduğu gibi akan su gibi hareketli elemanlar gösterilebilir.

Kanal Görüntüleme Araçları
Kanal Görüntüleme Araçları ve Uygulama Resimleri