Özel Erişim Menüsü

Kanal Temizlik

Kanal temizleme başlığı su jeti

Sorunsuz altyapılar için önce kanal temizleme.
Kanal Temizleme konusunda uzman ADT olarak Mevcut altyapıların sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için altyapı hatlarının (yağmur suyu, atık su, kimyasal hat, endüstriyel hat kanalları vb.) periyodik olarak temizlenmesi ve görüntülenmesini gerçekleştiriyoruz. Periyodik olarak kanal temizleme yapılmamış altyapılarda oluşacak tıkanıklıklar hem çevre ve görüntü kirliliğine hem de altyapıların sorunsuz şekilde çalışmasında sıkıntılara yol açıyor. Kazısız altyapı teknolojilerinin ilk adımı olarak tanımlanan kanal temizleme, aynı zamanda kanallardaki arızaların tespiti açısından da büyük önem taşıyor.

Kanal Temizleme, günümüzde teknolojik araçlar ve mevcut ekipmanlar kullanılarak altyapı durumuna göre kısa sürede sağlıklı bir biçimde yapılabiliyor. Kanal Temizleme için özel olarak tasarlanan Re-Cycle Kombine Kanal Temizleme araçlarımız, bünyesinde bulundurduğu basınçlı su pompaları ile kanala su basarak tıkanıklık giderirken dibe çöken birikintileri müdahale bacasına (menhole) getiriyor.

Kanal müdahale bacasına (menhole) gelen birikintiler, yine araç bünyesinde bulunan emiş (vakum) pompası ve hortumları ile pis su haznesine çekiliyor. Kanalların doluluk, akış debisi ve boru çapı özelliklerine göre uygulama süreleri değişen kanal temizleme işleminin sonrasında, altyapı hatları temizlenmiş oluyor ve video görüntülemeye hazır hale geliyor.

Kanal Temizlik kombine araç
Kanal Temizleme kombi aracı
Kanal temizleme boru içi

Kanal Temizleme Adımları

Kanal Temizleme öncesinde kanal görüntüleme ve tıkanıklıkların tespiti.
Re-Cycle Kombine Kanal Temizleme aracının tıkanıklığa neden olan kalıntıyı basınçlı kanal temizleme su jeti ile kanal müdahale bacasına (menhole) getirmesi.
Kanal temizleme su jeti ile Kanal müdahale bacasına (menhole) basınçlı su ile getirilen teressubat malzemenin yine araç bünyesinde bulunan emiş (vakum) pompası ve hortumları vasıtası ile pis su haznesine çekilmesi.

Kanalların doluluk, akış debisi ve boru çapı kriterlerine göre uygulama süreleri değişkenlik gösterebilecek kanal temizleme süreci sonrası alt yapı hatları temizlenerek video görüntülemeye hazır hale getirilmiş olur.

KANAL TEMİZLEME ARAÇLARI

KANAL TEMİZLEME EKİPMANLARI