Özel Erişim Menüsü

YÜKSEK HIZLI TREN TEKNOLOJİK ALTYAPI ÇALIŞMALARI

ADT TEKNİK İNŞAAT SAN. Ve TİC. A.Ş. Ülkemizin önemli ulaşım ağı olan demiryollarında gerçekleştirdiği teknolojik altyapı çalışmaları ile demiryolu tünellerinde sağlıklı ve sorunsuz altyapılar teşkil edilmesini sağlamıştır. YHT (Yüksek Hızlı Tren) hatları üzerinde bulunan tünellerde yapılan teknolojik bakım onarım ve rehabilitasyon çalışmaları ile altyapı drenaj sistemlerinin sağlıklı ve sorunsuz çalışması sağlanmak ile birlikte tünellerde drenaj sistemlerinin oluşturabileceği birçok doğrudan ve dolaylı olumsuzluklarda önlenmiştir.

ADT demiryollarındaki ilk projesini kurum bünyesindeki demiryolu araçlarının üzerine teknolojik altyapı ekipmanlarının entegrasyonu ile gerçekleştirmiş olup 2022 yılında ise gerekli ana faaliyet ekipmanlarının demiryollarında direkt çalışmasını sağlayan ÖZEL AMAÇLI TEKNOLOJİK BAKIM ONARIM MOBİL DEMİRYOLU ARACI projelendirilip geliştirerek altyapı ve demiryolu alanlarında yeni bir ekipmanın hayata geçmesini sağlamıştır.

Türkiye’de ilk olarak tasarlanan ve ilgili bakanlık ile uluslararası sertifikasyon kuruluşlarından onayları alınan bu Özel Amaçlı Mobil Demiryolu Aracı ile yüksek hızlı tren altyapı hatlarına hızlı ve kolay ulaşım sağlanmış olup aynı zamanda altyapılara gerekli donanıma sahip ekipmanlarla teknik desteğin sürekli ve kesintisiz hizmet olarak verilmesi sağlanmıştır.

ADT Yüksek Hızlı Tren projelerinde toplamda 63 Tünel ve 2,2 Milyon metre altyapı hattında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yüksek hızlı tren ağının ülkemizde genişlemesiyle projelerimiz farklı hatlarda değişik zamanlarda faaliyetlerini sürdürmüştür.

YHT TEKNOLOJİK ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ

 

Yüksek Hızlı Tren Eskişehir – İstanbul  2020 – 2021

Yüksek Hızlı Tren Ankara – İstanbul   2020 – 2022 -2023

Yüksek Hızlı Tren Ankara – Sivas   2022 – 2023

Yüksek Hızlı Tren hatlarında bulunan tünellerin yan drenaj kanallarının temizlenmesi, hasarların tespit edilmesi ve tespit edilen kanalların onarımını gerçekleştirdik.

Özel amaçlı mobil demiryolu araçlarımızın yüksek hızlı tren hatlarında çalışmalarını gerçekleştirebilmesi için hem karayolunda hem demiryollarında gidebilmesini sağlayacak özel projeli rampalar ve hemzemin geçitlerin imalatı ADT tarafından gerçekleştirilmiştir.

Image8
Image9
Image11

ADT Tamamladığı projelerde edindiği tecrübe ve birikimi demiryollarında gerçekleştirdiği çalışmalarda kullanarak ülkemizdeki tüm yüksek hızlı tren hatlarında birçok teknolojik altyapı bakım onarım ve rehabilitasyon çalışmalarını başarıyla tamamlamıştır.

Çözüm odaklı drenaj sistemlerimiz özellikle yoğun yağış alan ve coğrafi şartları değişkenlik gösteren bölgelerde hızlı tren hatlarında drenaj sistemlerinin fonksiyonel olarak işlevini sağlaması; tünel yapısı ve ulaşım güvenliği gibi doğrudan ve dolaylı bir çok konuda önemli bir rol oynuyor.

Drenaj altyapı sistemlerinin düzgün çalışması,  rayların stabilitesini ve  güvenliğini sağlamakla beraber ulaşımda hızlı tren trafiğini etkileyen problemlerin önüne geçmektedir.

ADT Teknik İnşaat, yüksek hızlı tren altyapılarında Geliştirdiği spesifik ekipmanlar ve tamamladığı bir çok proje ile sektöründe lider ve öncü firma olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Yenilikçi çözümlerimiz ve mühendislik uzmanlığımızla, yüksek hızlı tren altyapılarının, dayanıklı ve verimli bir şekilde inşa edilmesini sağlıyoruz.