Özel Erişim Menüsü

ŞEHİRLERDE TEKNOLOJİK ALTYAPI ÇALIŞMALARI

ADT, Bünyesinde bulundurduğu çok yönlü, özel tasarlanmış araç ve ekipmanları ile şehir şebeke hatlarında Temizlik & Görüntüleme, Kazısız Rehabilitasyon Uygulamaları gerçekleştirmektedir. Bu çerçevede son 10 yılda 500 teknolojik projeyi tamamlamanın ve 10 milyon metre şehir altyapı hatlarında teknolojik altyapı çalışması gerçekleştirmenin gururunu taşıyoruz

Günümüzde zamanın yoğun bir tempoda aktığı şehirlerimizde, altyapı çalışmalarının olabildiğince kısa sürede, herhangi bir kısıtlamaya sebebiyet vermeden, insan ve çevre güvenliğine özen gösterilerek yapılması gerekmektedir.

ADT Teknik İnşaat, altyapı çalışmalarında son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman kadrosu ile şehir altyapı hatlarındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehir şebeke hatlarında yapılan altyapı çalışmalarında lokomotif görevi gören İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ile sürdürülen projelerimiz kapsamında İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa Yakasında pek çok ilçede Temizlik & Görüntüleme ve Kazısız Rehabilitasyon uygulamalarına imza attık.

Geçtiğimiz dönemlerde ülkemizin pek çok şehrinde teknolojik altyapı hizmetleri sunan ADT Teknik A.Ş., Halihazırda İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi (İZSU) mesuliyet alanlarında Temizlik & Görüntüleme Hizmet İşi’ni sürdürmektedir.

Periyodik Temizlik & Görüntüleme, Kazısız Rehabilitasyon Uygulamaları,Yeni kanal ve müdahale bacası oluşturma imalatlarıile şehirlerin altyapılarını düzenli şekilde bakımının yapılarak, sorunların önlenmesi veya zamanında çözülmesi için olanak sağlar. Ayrıca, daha verimli ve sürdürülebilir altyapı sistemlerinin oluşturulmasına da katkıda bulunur.

ADT Teknik İnşaat A.Ş. olarak Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) mesuliyet alanlarında tek aksta toplamda 4 Km uzunluğunda kolektör hattında gerçekleştirdiğimi Temizlik & Görüntüleme çalışmaları ile bir ilke daha imza attık.

Kollektör Hattı Temizlik Çalışmaları

Kollektör hatlarında yapılan temizlik & görüntüleme çalışmalarında mevcut altyapı borularının çaplarına uygun şekilde dizayn edilmiş ekipmanlar kullanılmaktadır. Büyük çaplardaki altyapı hatlarında yüksek basınçlı su pompaları ve yine yüksek emiş gücüne sahip vakum pompalarının entegre edildiği Kanal Temizleme Kombine araçları kullanılmaktadır.

By- Pass İşlemleri

Kollektör hatlarında sürdürülen temizlik görüntüleme çalışmalarında olağan işleyişine devam eden su akışının mevcut çalışma bacasının üst kısmına kurulan pompalar vasıtasıyla by- pass edilmesi sağlanmaktadır.

Bu işlem ile hem mevcut temizlik çalışmaları daha sağlıklı olarak yürütülmekte hem de su akışı by-pass edilerek kesintisiz olarak devam ettirilmektedir.

Görüntüleme İşlemleri

ADT Teknik İnşaat, bünyesinde bulundurduğu Meenhole Görüntüleme ekipmanları, Mobil Görüntüleme ekipmanları, Klasik Görüntüleme Araç ve ekipmanları, Panoramik Kanal Görüntüleme Araç ve ekipmanları ile 50mm – 1600mm çapları arasındaki tüm altyapı hatlarında görüntüleme yüksek çözünürlükte görüntüleme teknolojisine sahiptir.

Firmamız tarafından yıllardır şehir şebeke hatlarında gerçekleştirilen teknolojik altyapı çalışmalarına ilişkin bazı örnek görselleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

İSU / Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi / 2019

İSU / Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi / 2020

İSKİ / İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi / 2017 – 2018

Avcılar – Esenyurt İlçeleri Temizlik & Görüntüleme Çalışmaları

İSKİ / İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi  / 2020 – 2021

Kartal, Pendik Tuzla İlçeleri Temizlik & Görüntüleme Çalışmaları

İSKİ / İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi  / 2022 – 2023

Kağıthane, Şişli, Beyoğlu İlçeleri Temizlik & Görüntüleme Çalışmaları

Şehir Altyapılarında Kazısız Rehabilitasyon Uygulamalarımız