Özel Erişim Menüsü

OTOYOLLARDA TEKNOLOJİK ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Spesifik bir donanımlara sahip araç, donanım ve tecrübeli ekipler tarafından yürütülmesi gereken drenaj sistemleri otoyolların önemli yapı taşlarındandır.

 

‘Leader In  Trenchless Technology’ vizyonu ile teknolojik altyapı çalışmalarını sürdüren  ADT TEKNİK İNŞAAT ülkemizin önde gelen otoyol işletmeleri ile çözüm ortaklıkları kurarak; profesyonel kadrosu ve araç & ekipman parkıyla katkı sağlamaktadır.

Firmamız kuruluşundan  günümüze kadar Türkiye ulaşım ağının can damarları olan Anadolu Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve Gebze – İzmir Otoyollarında teknolojik altyapı hizmetlerini sürdürmektedir.

ADT, hizmet verdiği Periyodik Temizlik & Görüntüleme çalışmaları ile otoyol projeleri altyapı hatlarının sürekli gözlem altında tutulmasını ve sorunsuz bir şekilde işleyişini hedeflemektedir.

Ayrıca otoyol altyapı hatlarında ani gelişen tıkanıklık, taşma vb. sorunlara bünyemizde bulundurduğumuz tecrübeli kadromuz ve ihtiyaca uygun araç & ekipmanlarla müdahale edilerek hızlı çözümler üretilmektedir.

Otoyol drenaj sistemlerinde meydana gelen tıkanıklıklar ve deformasyonlara zamanında ve doğru müdahale edilmez ise çökmelere yol açması kaçınılmazdır. Drenaj hattında oluşan çökme hat üzerinde bulunan yapının da çökmesine yol açmaktadır. 

Bursa – İzmir Otoyolu ve Kuzey Marmara Otoyolu güzergahlarında yıllardır sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz ile mevcut drenaj sistemleri sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde işleyişini sürdürmektedir.

  • Su sızıntı ve taşkınlarının yaşanması,
  • Altyapı sorunlarından dolayı yolun çökmesi / oturması,
  • Drain işleminin yerine getirilememesi,

gibi sorunlar hızlı trafik akışının yaşandığı otoyollarda telafisi güç olan başkaca sorunları beraberinde getirmektedir. Otoyol drenaj sistemlerinin periyodik olarak temizlenmesi ve belirli aralıklarla görüntülenmesi oluşabilecek çökme ve deformasyonların önlenmesini veya rehabilite edilmesini sağlar.