Özel Erişim Menüsü

Kazısız Rehabilitasyonda ilk adım: Kanal Video Görüntüleme

Kanal görüntüleme aracı

Kazısız Rehabilitasyonda ilk adım: Kanal Video Görüntüleme

Kanal Video Görüntüleme uygulamasının önemini anlamak için önce yer üstünde olduğu kadar yerin altında da sürdürülebilir hayat için gerekli bir çok yaşamsal alan ve bu alanlarda icra edilen faaliyetlerin mevcut olduğunu hatırlamak iyi bir başlangıç noktasıdır.

Kanal görüntüleme aracı

Kanal görüntüleme aracı

Kazısız Rehabilitasyon Öncesi Kanal Video Görüntüleme

Yerin altındaki bu faaliyetlerin önemli bir bölümünü ise alt yapı sistemleri oluşturmaktadır.
Kimi zaman evsel atıkları taşıyan atık su tesisleri , kimi zaman milyonlarca metreküp yağmur ve zemin sularını taşıyan yağmur ve drenaj sistemleri kimi zaman kimyasal, gaz, petrol gibi maddeleri taşıyan alt yapı sistemleri er ya da geç Video Görüntüleme ve akabinde de kazısız rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyacaktır.
Alt yapı sistemlerinin hepsinin ortak amacı ve teşkil sebebi sorunsuz ve sağlıklı yaşam hedeflemek, insan odaklı bir çevrenin oluşmasını sağlamak ve yaşam kalitesi artırmaktır.
Fakat tüm canlıların bir ömrü olduğu gibi bu sistemlerinden tıpkı yaşayan bir canlı gibi ömrü vardır. Bu ömür dolduğunda alt yapı sistemlerinde oluşan deformasyonlar sistemin fonksiyonunu yerine getiremediği için sorunlar yaratır. Bu sorunlar öngörülemeyen maliyetlere ve insan ile çevre sağlığına zarar verir.

 

Kanal görüntüleme robotu

Kanal görüntüleme robotu

Arıza Oluşmadan da  Görüntüleme yapılmalı

Tüm bu sebeplerden ötürü kanalizasyon sistemlerinin ve boruların periyodik olarak incelenmesi yani gelişmiş robotlarla Kanal Görüntüleme yapılması elzemdir. Görüntülenen alt yapı sistemlerinde ileri teknolojik yazılımlar sayesinde tespiti yapılan ve analizi elde edilen sorunlar karşısında zaman geçirilmeden yenilenmelidir. Kanal Görüntülemede kullanılan ileri teknoloji robotları ve görüntüleme işleminin detayını Kanal görüntüleme sayfamızdan daha detaylı inceleyebilirsiniz.
Bu alt yapıları çok kısa sürelerde sağlıklı ve sorunsuz bir alt yapıya kavuşturmanın en etkin yolu kazısız rehabilitasyondur. Kazısız rehabilitasyon teknikleri ile kanal kaplama sonucunda eski alt yapılar yenilenerek sağlıklı ve sorunsuz alt yapılar teşkil edişmiş olur.

 

Kazısız Rehabilitasyon Sonrası Görüntüleme

Kazısız rehabilitasyonu yapılan altyapılarda yeniden bir görüntüleme yapılarak uygulamanın sonuçları gözlemlenir. Bu gözlem sonucunda elde edilen veriler arşivlenerek elde edilen verimlilik ölçüm ve raporlama için kullanılmak üzere saklanır. Kanal Rehabilitasyon sonrasında kanal görüntüleme örneğini youtube kanalımızdaki bu videomuzdan izleyebilir

Günümüz alt yapı çalışmalarının her alanında modern kanal kaplama, kazısız kanal kaplama ve kazısız rehabilitasyon teknikleri kullanılmalıdır.
ADT GRUP olarak kazısız rehabilitasyon uygulamalarımız ile daha yaşanılabilir daha çevreci yaşam alanları sunuyoruz.