Özel Erişim Menüsü

ANKARA – İSTANBUL Anadolu Otoyolu Ulaştırma ağındaki drenaj kanallarının kazısız rehabilitasyonu.

ANKARA – İSTANBUL Anadolu Otoyolu Ulaştırma ağındaki drenaj kanallarının kazısız rehabilitasyonu.

Kazısız rehabilitasyon uygulamalarımızda ANKARA – İSTANBUL Anadolu Otoyolu Ulaştırma ağındaki drenaj kanallarının kazısız rehabilitasyonu ile bir ilke daha imza attık.

Geçtiğimiz günlerde, Karayolları 4.Bölge Müdürlüğü Bolu Dağı Tüneli Bakım ve İşletme Şefliği sorumluluğunda bulunan; Bolu Dağı tüneli Drenaj Kanallarında, Kazısız Rehabilitasyon yöntemiyle Kanal kaplama uygulaması yapılmıştır. Bu uygulama ile aşırı deformasyona uğramış drenaj boruları sağlıklı ve sorunsuz bir yapıya kavuşturulmuştur.

Açık Kazıların İmkânsız Olduğu Yerde, Kazısız Rehabilitasyon Kolaylıkla Uygulanabiliyor.

İlgili kurumda firmamız tarafından ülkemizde ilk defa gerçekleştirilen kazısız rehabilitasyon Uygulamasında; kanal temizlik, kanal görüntüleme, rehabilitasyon öncesi freze, kazısız kanal rehabilitasyon (kanal kaplama),kazısız rehabilitasyon sonra freze ve rehabilitasyon sonrası kanal görüntüleme uygulama periyodu izlenmiştir.

Konum ve alt yapı hattının geçtiği güzergah sebebi ile (betonarme yapı içinde) kazılı imalatların mümkün olmadığı Bolu dağı tünelinde gerçekleştirilen Kazısız rehabilitasyon uygulaması sayesinde; Doğrudan maliyetlerin yanı sıra dolaylı birçok maliyetten kaçınılarak ülke ekonomisine katkıda bulunulmuştur.

Kazısız teknolojilerde Lider firma olarak, tüm teknik uygulama aşamalarını başarı ile tamamladığımız bu uygulama ile kazısız alt yapı teknolojilerindeki bir ilki daha gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz.

ADT TEKNİK İNŞAAT SANAYİ TİC. A.Ş.