KANAL FREZE

Kanal Freze

Freze robotlarımız sorunsuz kanallar için iş başında…

Kanal görüntüleri ile tespit edilen ve kanal arızasına sebep olabilecek istenmeyen cisimlerin ya da materyallerin özel robotlar ile frezelenmesi gerekiyor. Akışa engel oldukları için kanalda tıkanmalara neden olan parçalar, yanlış bağlantılar, betonlaşmalar, boru ek yerlerinden giren ağaç ve bitki kökleri, boru yırtıkları, contalar, manşonlar, boru çapındaki olumsuzluklar, freze robotları sayesinde giderilerek hidrolik akış tekrar sağlanıyor.

Ayrıca kazısız rehabilitasyon sonrası parsel(ara) bağlantıların açılması için kullanılan robotlar, bağlantıların rehabilite edilen ana kanala tekrar bağlantısını (akışını) çok kısa sürelerde kolaylıkla sağlayabilmektedir.

KANAL FREZE ROBOTLARI
Kanal Freze Robotu

DN 130 / DN 300 ROBOTIC

130 mm ile 300 mm arası boru çapları için tasarlanmıştır, jant yayılması ve ağırlık ekleyerek 300 mm çapa sahip borular için uyarlanabilir.

Hareket ve çalışma kendi alanında içindeki tüm bölgelere ulaşmak için tasarlanmıştır. Böylece kabiliyeti bir robotun özgürlük kapsamı, uygulama yelpazesi için kritik öneme sahiptir. Hareket özgürlüğü serbestlik olarak adlandırılan derece olarak ölçülür.

Kontrol fonksiyonları;

  • ileri ve geri hareket ettirebilme özelliği
  • Her iki tarafta da 200 derece üzerindeki çalışma kolunu döndürerek uygulama
  • Yükseltme ve Alçaltma
  • 360 derece sürekli Döndürme
  • Pan kamera ile yukarı ve aşağı hareket
  • Aydınlatma kontrolü
Kanal Freze Robotu

DN 200 / DN 800 ROBOTIC

200 mm ve üstü çaplı borular için tasarlanmıştır. İlave ağırlık ekleyerek ve uygun tekerleklerini yayarak, 800 mm’lik boru çapında kullanılabilir.

Robot ayrıca kanalizasyon borusu içinde sıkışarak sabitlenebilmesi için istikrarlı bir hareket kabiliyetine sahiptir. Robotun önemli ağırlık merkezi tüm boru yüzeyine ulaşımını doğrudan etkiler.

Güçlü bir LED spot ve yüksek çözünürlüklü CCD renkli kamera ile donatılmıştır. Kameranın objektifi entegre temizleme cihazı kullanarak uzaktan kumanda ile temizlenebi

Menü